VŠETKO O BAKTERIÁLNOM ZÁPALE

Aby si Fleming, vynálezca penicilínu, mohol zaslúžiť naše večné uznanie, musíme k antibiotikám pristupovať ako k medicínskemu daru. Len keď ich takto budeme brať, budeme ich môcť aj naďalej využívať na ochranu, ale aj záchranu našich životov. Všetko, čo potrebujete vedieť o bakteriálnom zápale a antibiotikách, sa dozviete v našom prvom bloku.

 

VIDEÁ O BAKTERIÁLNOM ZÁPALE

Spolupráca medzi pacientom a lekárom

Prečo sa pacient musí plne odovzdať do rúk lekára? Prečo potrebuje lekár dôveru a rešpekt? Prečo treba vybrať celú dávku antibiotík? Prečo je dôležitý disciplinovaný prístup k liečbe antibiotikami? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.

Na čo nám slúžia antibiotiká?

Akú majú antibiotiká funkciu? Zaberajú na všetko? Vedia pacienti rozlíšiť medzi vírusovým a bakteriálnym ochorení? Ako to dokáže lekár? Na čo nám slúži CRP test? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.

Skupiny citlivé na antibiotiká

Ktoré skupiny obyvateľstva sú citlivé na antibiotiká? Komu sa treba špeciálne venovať? Čo lekár zvažuje, keď predpisuje antibiotiká? Ako sú na tom tehotné ženy a pacienti so zníženou imunitou? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.