PREVENCIA BAKTERIÁLNEHO ZÁPALU

Najlepšia prevencia pred chorobami, je – neochorieť. V druhom bloku prinášame informácie o stratégiach, ako zostať zdraví, udržať si dobrú imunitu a nepodľahnúť bakteriálnemu zápalu. Špeciálne sa venujeme téme ochrany zažívacieho traktu, ktorý pri užívaní antibiotík trpí najviac.

 

VIDEÁ O PREVENCII BAKTERIÁLNEHO ZÁPALU

Spolupráca medzi pacientom a lekárom

Prečo sa pacient musí plne odovzdať do rúk lekára? Prečo potrebuje lekár dôveru a rešpekt? Prečo treba vybrať celú dávku antibiotík? Prečo je dôležitý disciplinovaný prístup k liečbe antibiotikami? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.

Na čo nám slúžia antibiotiká?

Akú majú antibiotiká funkciu? Zaberajú na všetko? Vedia pacienti rozlíšiť medzi vírusovým a bakteriálnym ochorení? Ako to dokáže lekár? Na čo nám slúži CRP test? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.

Kedy lekári nepredpisujú antibiotiká ?

Sú antibiotiká účinné na väčšinu zimných ochorení? Na aké zápaly antibiotiká zaberajú, a pri akých pacienta iba zaťažujú? Prečo si lekár zavolá pacienta do ambulancie aj niekoľkokrát v priebehu ochorenia? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.