LIEČBA BAKTERIÁLNEHO ZÁPALU

Dar, ktorý nám priniesol Alexander Fleming, už 80 rokov používame na záchranu ľudských životov. Za ten čas zachránili antibiotiká desiatky miliónov ľudí. V tomto bloku sa detailne pozrieme na to, ako to dokážu, a prečo sú také účinné. Poukážeme aj na hrozbu znižovania ich účinnosti, hrozbu, ktorej musíme čeliť všetci.

 

VIDEÁ O LIEČBE BAKTERIÁLNEHO ZÁPALU

Na čo nám slúžia antibiotiká?

Akú majú antibiotiká funkciu? Zaberajú na všetko? Vedia pacienti rozlíšiť medzi vírusovým a bakteriálnym ochorení? Ako to dokáže lekár? Na čo nám slúži CRP test? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.

Znižovanie účinnosti antibiotík

Darí sa vedcom objavovať nové antibiotiká? Čo hrozí pacientovi pri zlyhaní liečby antibiotikami? Čo je príčinou znižovania účinnosti antibiotík? Ako tomu zabrániť? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.

Žiaduce a nežiaduce účinky antibiotík

Kedy sa antibiotiká predpisujú? Aké sú prínosy liečby antibiotikami? Aké sú najčastejšie nežiaduce účinky liečby? Ako sa môžu pacienti pred nimi chrániť? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.