DIAGNOSTIKA BAKTERIÁLNEHO ZÁPALU

Nesprávnym predpisovaním antibiotík na ochorenia vírusového charakteru, nielenže pacienta neliečime, ale ho aj zaťažujeme nežiaducimi účinkami. Najhoršie na tom však je to, že “učíme” naše baktérie, ako sa ubrániť pred liečbou antibiotikami. Potom, keď ju budeme vo vážnych situáciách naozaj potrebovať, nemusí už účinkovať.

 

VIDEÁ O DIAGNOSTIKE BAKTERIÁLNEHO ZÁPALU

Kedy lekári nepredpisujú antibiotiká ?

Sú antibiotiká účinné na väčšinu zimných ochorení? Na aké zápaly antibiotiká zaberajú, a pri akých pacienta iba zaťažujú? Prečo si lekár zavolá pacienta do ambulancie aj niekoľkokrát v priebehu ochorenia? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.

Skupiny citlivé na antibiotiká

Ktoré skupiny obyvateľstva sú citlivé na antibiotiká? Komu sa treba špeciálne venovať? Čo lekár zvažuje, keď predpisuje antibiotiká? Ako sú na tom tehotné ženy a pacienti so zníženou imunitou? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.

Žiaduce a nežiaduce účinky antibiotík

Kedy sa antibiotiká predpisujú? Aké sú prínosy liečby antibiotikami? Aké sú najčastejšie nežiaduce účinky liečby? Ako sa môžu pacienti pred nimi chrániť? V nasledujúcom videu vám na tieto otázky odpovie MUDr. Peter Lipták, všeobecný lekár pre dospelých.